Nowy samochód, który wyjeżdża prosto z salonu dealera to idealny, pozbawiony rys i wgnieceń lakier. Jednak w toku użytkowania auta zawsze na jego karoserii pojawiać się będą drobne niedoskonałości. Dzieje się tak dlatego, że lakier samochodu w czasie eksploatacji auta poddawany jest nieustannej obróbce ściernej, której nie da się zatrzymać.
Współczesne lakiery nie są najtrwalsze szczególnie jeśli chodzi o lakiery metaliczne. Trzeba więc zastosować regularnie dobre kosmetyki samochodowe, by wygląd pojazdu zawsze był idealny. Do takich kosmetyków zaliczają się między innymi pasty polerskie do samochodu.
Ważne parametry i funkcje past polerskich
Zarysowania na lakierze powstają przy wielu różnych okazjach nawet tych niewinnie wyglądających. Przy otwieraniu drzwi z kluczyka będzie można zarysować okolice zamka breloczkiem. Sytuacji, w których rysy powstają może być naprawdę cała masa. Nawet bez udziału człowieka takie ryski powstają np. w wyniku wydostających się spod kół samochodu drobinki piasku. Myjąc samochód na myjni automatycznej narażamy lakier na uszczerbki podobnie jak zostawiając auto na odkrytym parkingu w czasie opadów.
Uszkodzeniom karoserii można zapobiec podobnie jak można będzie zniwelować delikatne rysy. Wystarczy zastosować odpowiednie pasty polerskie, które dziś coraz częściej nazywa się także regeneratorami lakieru. Najbardziej skuteczne pasty polerskie maja w składzie delikatne mleczko, pigmenty koloryzujące oraz wosk do pielęgnacji lakieru. Jeśli wybieramy koloryzowaną pastę powinniśmy również dopasować ją do odcienia naszego lakieru samochodowego.
Popularni producenci past polerskich i ich produkty
Do polerowania mechanicznego konieczne są pasty polerskie do samochodu. Na rynku istnieje wielki wybór tego typu kosmetyków samochodowych. Do najbardziej popularnych firm, które produkują świetnie kosmetyki zaliczają się: Meguiars, Menzerna, Sonus i Poorboys.
Najczęściej zadawane pytania przed zakupem
Czy można zmieszać dwie koloryzowane pasy polerskie do samochodu w celu uzyskania konkretnego odcienia?
Nie powinniśmy tego robić, mieszanie takich preparatów nie daje dobrych rezultatów, a dzieje się tak dlatego, że pigmenty z pas nie zmieszają się.
Jak stosować pastę polerską do samochodu?
Na początek bardzo ważne będzie również oczyszczenie karoserii ze wszystkich zanieczyszczeń. Dokładnie myjemy samochód. Pastę polerska będzie się nakładać na blachę okrężnymi ruchami, dając nieco więcej preparatu w tych miejscach, gdzie mamy szczególne zarysowania. Warto dodać, że przed polerowaniem samochodu pasta polerską powinien on wyschnąć. Pastę polerską będzie się nakładać z pomocą wilgotnej szmatki, niewielkimi partiami na poszczególne elementy nadwozia. Kiedy pasta zaschnie na powierzchni lakieru trzeba ją polerować, dzięki czemu auto będzie lśnić i uzyska się głęboki kolor.
Kiedy zastosować pastę polerską?
Pastę polerską najlepiej zastosować pierwszy raz między 2 a 6 rokiem życia auta. Jednak to okresy umowne, ponieważ wszystko zależy od tego jak auto jest eksploatowane.
Polerowanie samochodu nie jest łatwą czynnością, trzeba w nią włożyć w nią sporo siły, ale efekty mogą być rewelacyjne.
Warto przeczytać
- 13 maja 2018
Materiały ścierne mogą pozwolić na usuniecie niedoskonałości lakieru a także uporczywe zabrudzenia. Różne materiały mają rożne zastosowanie, dlatego warto produkty...
Czytaj dalej- 9 maja 2018
Polerowanie to najlepsze rozwiązanie na renowację lakieru Lakier to najbardziej wrażliwa powłoka na nadwozi podana na działanie czynników zewnętrznych. Z jednej...
Czytaj dalej